پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رییس پلیس پیشگیری ناجا خواستار برخورد شدید با متخلفان حوزه منابع طبیعی شد
بازدید : 65 15 مرداد 1398 ساعت 9:33 شماره :62675

رییس پلیس پیشگیری ناجا خواستار برخورد شدید با متخلفان حوزه منابع طبیعی شد

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه ۲۱ نفر از جنگل‌بانان کشور جان خود را در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی از دست داده‌اند، خواستار برخورد شدید با متخلفان حوزه منابع‌طبیعی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، سردار محمد شرفی عصر امروز (دوشنبه ۱۴ مهر) در مراسم سومین جشنواره ملی روز جنگلبان در سالن اجتماعات سازمان جنگل‌ها افزود: علاوه بر شهدای منابع‌طبیعی تا کنون ۵۰۰ نفر از نیروهای حفاظتی برای صیانت از جنگل‌ها و مراتع دچار مصدومیت شده و باید توجه بیشتری به این قشر شود.

**مجازات برای مجرمان بازدارنده نیست و باعث تکرار جرم آنها می‌شود
سردار شرفی با اشاره به اینکه قشر جنگل‌بان نیازمند توجه بیشتری هستند، تصریح کرد: جنگل‌بانان حمایت قضایی می‌خواهند و مجازاتی که برای مجرمان در نظر گرفته شده بازدارنده نیست و باعث تکرار جرم آنها می‌شود.

رییس پلیس پیشگیری ناجا همچنین اظهار کرد: سازمان جنگل‌ها رسالت خطیری بر عهده دارد، زیرا امروز اگر نتوانیم جلوی فرسایش خاک را بگیریم به تهدید بشریت منجر می‌شود.

وی با بیان این که جنگل‌بانان از هر گونه تعرض و فرسایش خاک جلوگیری به عمل می‌آورند، افزود: ذخایر نسل‌های آینده را نباید اجازه دهیم که به این راحتی از دست برود. به همین منظور نیروی انتظامی با تمام توان و امکانات خود در خدمت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور است، اما یکی از مولفه‌های موفقیت هر سازمانی ساختار آن است و باید توانمند باشد.

**سازمان جنگل‌ها نیازمند حمایت، اختیارات قانونی و امکانات بیشتر است
رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: ساختاری که برای سازمان جنگل‌ها پیش‌بینی شده پاسخگوی فعالیت‌های آن نیست و این سازمان نیازمند حمایت، اختیارات قانونی و امکانات بیشتر است.

سردار شرفی همچنین افزود: مجرمان حتی جسارت می‌کنند و به خود اجازه می‌دهند که به سمت جنگل‌بانان تیراندازی کنند، اما باید به شدت با متخلفان در حوزه جنگل برخورد شود.
 

  | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :