پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - لایحه حمایت از جنگلبانان تا دو هفته آینده تصویب می‌شود
بازدید : 187 15 مرداد 1398 ساعت 9:31 شماره :62674
رئیس سازمان جنگل‌ها اعلام کرد؛
لایحه حمایت از جنگلبانان تا دو هفته آینده تصویب می‌شود

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ۵۰ میلیارد تومان طی سال گذشته برای جنگلبانان تجهیزات خریداری شده است و لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان نیز در دو هفته آینده به تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی می‌رسد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، خلیل آقایی روز دوشنبه در سومین جشنواره روز ملی جنگلبان و تقدیر از جنگلبانان نمونه اظهار داشت: نکته برجسته این لایحه حمایت از همیاران و جنگلبانان است که از نظر قانونی حداقل کمکی در زمینه درمانی به داوطلبان شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها تصریح کرد: روز جنگلبان روزی است که خدمت ما به عرصه، مردم و نظام جمهوری اسلامی مورد قبول قرار بگیرد و مردم از سازمان تشکر کنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری، دولت و رئیس جمهور و مجلس در سال‌های گذشته توجه ویژه‌ای به منابع طبیعی داشته‌اند.

آقایی تصریح کرد: از مشکلات جنگلبانان آگاهی داریم و پیگیر آن‌ها هستیم. در خصوص جذب نیرو، مقدمات استخدام ۵۴۴ نفر فراهم شده و مذاکراتی برای جذب دوباره انجام شده است. سیستم استخدام و سازماندهی یگان حفاظت در سیستم وزارت دفاع در حال طی شدن است. تا شرایط فراهم شود و تشکیلات یگان حفاظت در کشور ایجاد و به دنبال آن مشکلات جنگلبانان نیز رفع شود. 

آقایی اظهار داشت: هیچ تقدیر و حمایتی، کار مردمی را که به طور داوطلب وارد عرصه می‌شوند، جبران نمی‌کند. منابع‌طبیعی برای نسل آینده است و ادامه حیات پر نشاط آن‌ها وابسته به حفظ و حراست عرصه منابع‌طبیعی است.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این که در گذشته، یک میلیون هکتار از عرصه های جنگلی شمال کشور تحت حفاظت بوده است، اذعان داشت: در سال جاری، کل عرصه های جنگل های هیرکانی بالغ بر دو میلیون و ۷۰ هزار هکتار مورد حفاظت یگان حفاظت منابع طبیعی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: با این حفاظت، عرصه برای فعالیت قاچاقچیان چوب و متجاوزارن منابع طبیعی تنگ تر می شود. 

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع درباره آخرین وضعیت آغاز برنامه مبارزه با آفت شب پره در استان های شمالی گفت: این برنامه در استان های شمالی انجام می شود و آفت به زودی رفع می شود. هدف ما جلوگیری از شیوع این آفت با اقداماتی نظیر بذر کاری، قلمه کاری و کاشت نهال است.

آقایی به طرح جایگزین جنگل های شمال نیز اشاره کرد و گفت: طبق قانون ما موظف هستیم تا پایان سال ۹۸ طرح جایگزین را به جای بهره برداری چوب از جنگل ها به دولت و قوه مقننه ارایه دهیم. 

در این مراسم از ۳۳ جنگلبان نمونه کشوری و همچنین ۱۵ جنگلبان افتخاری که داوطلبانه در استان های زاگرس و هیرکانی فعالیت می‌کنند، تقدیر شد.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :