پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اطفاء به موقع حریق در مراتع بنادک سادات شهرستان مهریز
بازدید : 155 22 مرداد 1398 ساعت 15:57 شماره :62928
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد:
اطفاء به موقع حریق در مراتع بنادک سادات شهرستان مهریز
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز از اطفاء به موقع حریق در مراتع منطقه بنادک سادات شهرستان خبر داد.

سید علی باقری  در این خصوص گفت : در پی اطلاع از ایجاد حریق در مراتع واقع در روستای بنادک سادات و با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت مقابله با آتش در مراتع و ممانعت از گسترش آن ، نیروهای یگان‌ حفاظت اداره منابع طبیعی استان و شهرستان با همکاری نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان و نیروهای مردمی با ممانعت از گسترش آتش نسبت به اطفاء حریق اقدام و از وارد آمدن خسارت بیشتر جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: بر اثر این آتش سوزی حدود 2 هکتار از مراتع منطقه خسارت دید. وی بی‌توجهی مردم در مناطق حساس و رها كردن آتش را عمده دلیل بروز این حادثه اعلام نمود.

باقری در ادامه گفت: اگرچه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ‌، حفاظت و صیانت از عرصه‌های ملی را در راس برنامه‌های خود قرار داده است اما مشارکت مردم و شوراها‌، دهیاران و همكاری دستگاهها در این زمینه دارای اهمیت بالایی است.‌ 

وی از عموم مردم خواست با توجه به خشكی علوفه های مرتعی از روشن نمودن آتش در مراتع خودداری نموده تا دیگر شاهد بروز اینگونه حوادث نباشیم و در صورت مشاهده آتش سوزی در مراتع موضوع را بلافاصله به شماره تلفن رایگان 1504 اطلاع دهند تا بتوان با اقدامات به موقع خسارات را كاهش داد.

 

 

 

 


 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :