پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اخبار یگان حفاظت در شهرستان های استان فارس
بازدید : 166 20 اسفند 1399 ساعت 14:19 شماره :83574

اخبار یگان حفاظت در شهرستان های استان فارس

 


28 هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان سروستان از دست زمین خواران خارج شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با دستور دادستان شهرستان سروستان 28 هزار متر مربع از اراضی ملی پلاک مهارلو و حسن آباد شهرستان سروستان از دست متصرفان و زمین خواران خارج و به دولت بازگردانده شد.

عباس نامی سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروستان با اعلام این خبر گفت:

با پیگیری های مستمر قضایی حکم قلع و قمع  نهال ها و درختان غیر مجاز غرس شده در اراضی ملی منطقه مهارلو صادر و با همکاری فرمانده و جانشین انتظامی بخش کوهنجان و عوامل تحت امر این مجموعه اراضی مذکور به بیت المال بازگردانده شد. 

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروستان پیشگیری از تصرفات اراضی ملی و مقابله با سودجویان را از مهمترین اقدامات حفاظتی اداره منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: گشت و مراقبت شبانه روزی در اراضی ملی همچنان در دستور کار نیروهای این مجموعه قرار دارد و در این مسیر از هیچ کوشش دریغ نخواهیم کرد.

وی از مردم طبیعت دوست خواست شهرستان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تصرف در اراضی ملی و یا حمل غیر مجاز محصولات جنگلی و مرتعی و یا آتش سوزی در این عرصه ها مراتب را از طریق تماس با تلفن 1504 یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

 کشف یک باب کوره زغالی غیر مجازدر منطقه دریس کازرون

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی کازرون و در پی انجام تحقیقات نا محسوس یک باب کوره تولید زغال غیر مجاز در منطقه دریس این شهرستان شناسایی شد. 

سید مجتبی ایران محبوب رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون با اعلام این خبر گفت : در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت غیر مجاز یک باب کوره تولید زغال درختان جنگلی در منطقه دریس ، بلافاصله ماموران یگان حفاظت این اداره تحقیقات غیر محسوسی برای کشف محل کوره را آغاز کردند . 

وی اظهار داشت: پس از شناسایی محل و به جهت محصور بودن مکان ، پس از اخذ دستور از مقام قضایی و با ورود به محل کوره مورد نظر کشف و در این راستا 60 کیلوگرم زغال جنگلی بلوط نبز کشف و ضبط گردید 

وی افزود : متخلفان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شدند .

 

 


36 هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان فراشبند رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با دستور مقامات قضایی شهرستان فراشبند  36 هزار مترمربع از عرصه های طبیعی این شهرستان از دست متخلفان خارج و به بیت المال بازگردانده شد. 

مجید صفری سرپرست اداره منابع طببیعی و آبخیزداری شهرستان فراشبند با اعلام این خبر گفت: این اراضی مربوط به منطقه توپوچکاب شهرستان است که با رای قطعی دستگاه قضایی رفع تصرف گردید.

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده و به استناد  تفسیر عکس هوائی سال 46  این اراضی فاقد آثار بوده و بر این اساس با ایجاد کمربند حفاظتی از نوع هلالی آبگیر از دست متصرفان خارج و به بیت المال بازگردانده شد. 

صفری ضمن قدردانی از دستگاه قضایی و همکاری عوامل انتظامی در راستای حفظ وصیانت از عرصه های طبیعی اظهار داشت: مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان با آمادگی کامل با هرگونه تخریب و تصرف در عرصه‌های مرتعی و جنگلی قاطعانه برخورد خواهند کرد.

سرپرست اداره منابع طبيعى و آبخيزدارى شهرستان فراشبند از مردم و طبيعت دوستان شهرستان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی مراتب را از طریق تماس با تلفن 1504 یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :