پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تشریح عملکرد یگان حفاظت منابع طبیعی خوزستان
بازدید : 163 20 اسفند 1399 ساعت 14:23 شماره :83576

تشریح عملکرد یگان حفاظت منابع طبیعی خوزستان
 


به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان سرهنگ عزیز قلاوند فرمانده یگان حفاظت این اداره کل گفت: در راستای صیانت و حفظ اراضی ملی اقدامات موثری صورت گرفته که این کار بدون زحمات دلسوزانه و بی وقفه بچه های یگان حفاظت استان و شهرستان ها میسر نبود.

وی ادامه داد: در همین راستا توقیف یک دستگاه کامیون حامل چوب آلات قاچاق به حجم ۱۶ تن و ارزش ریالی 1میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در شهرستان حمیدیه، کشف و امحا تعداد یک باب کوره زغال غیرمجاز که با همکاری پرسنل محترم نیروی انتظامی شهرستان ایذه کشف و ضبط شد.

قلاوند ادامه داد: رفع تصرف ۳.۱ هکتار از اراضی ملی پلاک خران سلفی شهرستان شوشتر، ۴ فقره خلع و تصرف از اراضی ملی در مناطق تل کرسنه به مساحت 1.6 هکتار،  قلعه کعبی 1.4 هکتار، منطقه بیشه های سردشت 5.7 هکتار و منطقه اباذر عسگری ۵.۸ هکتار که از مناطق شهرستان بهبهان می باشند.

فرمانده یگان منابع طبیعی خوزستان تشریح کرد: کشف و توقیف یک دستگاه پراید حامل چوب آلات قاچاق به حجم ۲۵۰ کیلو گرم و به ارزش ریالی30 میلیون ریال در شهرستان دشت آزادگان، جلوگیری از خاک برداری غیرمجاز در اراضی ملی مطبوعات و شنیشل  که با دستور دادستان محترم محترم صورت گرفت و باعث توقیف ۳ دستگاه کمپرسی و یک دستگاه لودر گردید و برای افراد متخلف تشکیل پرونده انجام شد.

قلاوند در ادامه گفت: توقف عملیات ساخت و ساز غیر مجاز واقع در روستای صالح سعید بخش شاوور با دستور قضایی و با همکاری پرسنل نیروی انتظامی شهرستان شوش انجام پذیرفت و همچنین رفع تصرف ۱۱۸ هکتار از اراضی ملی پلاک جیری سلفی و کوهستان رگ سفید شهرستان هندیجان از عملکرد مهم یگان حفاظت منابع طبیعی می باشند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خوزستان از مردم شریف استان خواست و گفت: در صورت مشاهده هرگونه حریق، تصرف و دست درازی به اراضی ملی با شماره تلفن 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع رسانی کنند.

                                                                                                     

 

  
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :