پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اخبار یگان حفاظت در شهرستان های استان گیلان
بازدید : 172 28 تير 1400 ساعت 10:35 شماره :87254

اخبار یگان حفاظت در شهرستان های استان گیلان
 

کشف ۵ کامیون چوب قاچاق در لوشان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودبار گفت : ماموران یگان حفاظت این شهرستان ، ۱۰۰ اصله چوب قاچاق به میزان بیش از ۵/۲ مترکعب را در بازرسی از ۵ کامیون در ایست و بازرسی لوشان کشف و ضبط کردند.

فرهاد امیرقاسمی با اشاره به وجود گونه‌های توسکا، افرا و بلوط در میان این چوب‌های قاچاق، افزود : کارشناسان ارزش چوب‌های قاچاق کشف شده را ۵ میلیون تومان برآورد کردند

وی اضافه کرد : چوب‌های قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودبار تحویل داده شد تا از طریق مزایده و با نظارت دادگستری به فروش برسد.


تخریب بنای غیرمجاز در یکی از روستا‌های فومن

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ رئیس اداه منابع طبیعی و آبخیزداری فومن گفت : ماموران یگان حفاظت یک کلبه دامداری موسوم به وانه را که در روستای رستم بیجار کمال محله فومن ساخته شده بود با حکم قضایی تخریب کردند.

علی داوودی با اشاره به تخریب این کلبه ، براساس تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون افزود : سازندگان این کلبه برای گمراه کردن ماموران یگان حفاظت، آن را با گل و لای و مصالح قدیمی، در زمین‌های ملی در بخش گشت فومن ساخته بودند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :