پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس پلیس پیشگیری انتظامی مازندران: ناجا آماده همکاری با منابع طبیعی برای مقابله با زمین خواری است
بازدید : 155 28 تير 1400 ساعت 10:37 شماره :87255

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی مازندران: ناجا آماده همکاری با منابع طبیعی برای مقابله با زمین خواری است


 رئیس پلیس پیشگیری از جرم انتظامی مازندران گفت: ناجا آمادگی همکاری کامل با منابع طبیعی برای اجرای احکام قضایی و مقابله با زمینخواری و قاچاق چوب را دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر، سرهنگ محسن جعفری در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - نوشهر اظهار کرد: برای صیانت از منابع طبیعی، همکاری، همدلی در راستای حمایت و صیانت از این سرمایه عظیم باید در بین آحاد جامعه و دستگاه‌های اجرایی تشدید شود.

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران تأکید کرد: نیروی انتظامی همچون گذشته آمادگی همکاری کامل با منابع طبیعی در خصوص اجرای احکام قضائی، اطفا حریق در عرصه‌های منابع طبیعی، مقابله با پدیده زمین خواری و قاچاق چوب را دارد.

وی ادامه داد: حوزه فعالیت نیروی انتظامی فراوان است اما با وجود طیف گسترده فعالیت و مشغله کاری، آمادگی خود را در مقاطع مختلف برای همکاری با منابع طبیعی اعلام می‌کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر نیز با تقدیر از زحمات وخدمات ارزشمند نیروی انتظامی در راستای پیشگیری و مبارزه با متخلفان عرصه‌های منابع طبیعی، گفت: مأموریت این دو حوزه شبیه به هم است که منابع طبیعی در حفاظت انفال و نیروی انتظامی در حفاظت از امنیت مردم تلاش می‌کند.

عبدالرضا سنگاری اظهار داشت: هر جایی که نیروی انتظامی در کنار و همراه منابع طبیعی حضور داشت احکام به خوبی اجرا و جلوی تخلفات گرفته شده است ضمن اینکه امیدوارم تعامل بین منابع طبیعی و پلیس در شهرستان‌ها غرب مازندران نیز بیش از پیش گسترش و تقویت شود.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی فناوری نوین سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با کمک هواپیماهای سبک و تصویربرداری مستقیم هوایی برای پایش تغییرات و آشکارسازی تغییرات پویش درختی، تغییرات در سطح تک پایه، خواندن پلاک خودروها در حوزه جنگل، چهره‌نگاری و ارتقای پوشش حفاظتی در حوزه‌های جنگلی شمال کشور به مدیریت و حفاظت بهتر از جنگل‌ها کمک شایانی می‌کند

مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران تأکید کرد: استقرار گشت و مراقبت با همکاری نیروی انتظامی در مناطق بحرانی حریق نقش تأثیرگذاری در کاهش و پیشگیری از آتش سوزی خواهد داشت.

سنگاری همیاران طبیعت را بازوهای اجرایی اداره کل در حراست و حفاظت از عرصه‌های ملی دانست و گفت: از آنجایی که فعالیت‌های منابع طبیعی بدون مشارکت مردم محقق نخواهد شد، طرح همیاران طبیعت و جلب مشارکت‌های مردمی با هدف تحقق بخشیدن به امر مشارکت همگانی در پیشبرد اقدامات مرتبط با منابع طبیعی در دستور کار جدی اداره کل منابع طبیعی قرار دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ پل ارتباطی منابع طبیعی با مردم است، خاطرنشان کرد: استفاده ازاین سامانه‌ها رایگان بوده و در راستای برقراری ارتباط و تعامل هرچه بیشتر به منظور پاسخ‌گویی به گزارش‌های مردمی، افزایش مشارکت آحاد مردم و نیز تسریع در اقدامات حفاظتی به‌ویژه در مواقع اضطراری از جمله آتش‌سوزی در طبیعت، تخریب و تصرف توسط افراد سودجو در اراضی منابع‌طبیعی راه‌اندازی شده و به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخ‌گویی است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :