پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اخبار یگان حفاظت استان یزد
بازدید : 144 28 تير 1400 ساعت 10:42 شماره :87258

اخبار یگان حفاظت استان یزد


برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردکان

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردکان ، اولین جلسه دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه با حضور پرسنل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردکان در سالن شهید پایدار این اداره برگزار گردید .

در این دوره آموزشی 22 ساعته شرکت کنندگان با مباحث مربوط به کمک های اولیه بصورت کاربردی آشنا می شوند. در نخستین جلسه این دوره آموزشی که توسط رفیعی کارشناس جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار شد ، فراگیران با تاریخچه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، آشنا شدند. و مباحث مختلف امداد و نجات بصورت عملی در جلسات آینده به شرکت کنندگان آموزش داده خواهد شد .

هدف از برگزاری دوره آموزشی  امداد و کمک های اولیه ، ارتقای سطح آمادگی و انجام واکنش های صحیح و منطقی در زمان حوادث و موقعیت های بحرانی، حوادث و سوانح آزمایشگاهی است.

ضمناً در پایان این دوره آموزشی 22 ساعته گواهی آموزشی به شرکت کنندگان در دوره عطا می گردد. 

 

 

  


رفع تصرف اراضی ملی شده بخش خضرآباد

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشکذر از رفع تصرف اراضی ملی بخش خضرآباد این شهرستان خبر داد

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اشکذر در این رابطه گفت: حسب گزارشات مردمی به این اداره و بر اساس پیگیریهای مستمر در مراحل مختلف قضایی  توسط مسئول واحد حقوقی، همکاری یگان حفاظت منابع طبیعی و عوامل نیروی انتظامی، محدوده ملی مورد تعرض به مساحت 1908 متر مربع در روستای دربحص خضراباد شناسایی و نسبت به رفع تصرف اقدام گردید.

زارع سروی بیان داشت  این حکم در راستای ماده 690  قانون مجازات اسلامی اجرا شده است

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به شرح این ماده قانونی مبنی بر مکلف بودن منابع طبیعی در رفع تصرف اراضی ملی شده بیان داشت: این اداره در صورت مشاهده هرگونه تخلف بدون هیچ ملاحظه ای با عاملین برخورد خواهد نمود

                                         

 

                                          

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :