پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۲۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع از اراضی ملی شهرستان اراک رفع تصرف شد.
بازدید : 126 23 شهريور 1400 ساعت 14:1 شماره :88805

۲۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع از اراضی ملی شهرستان اراک رفع تصرف شد.
 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی ،فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۲۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع از اراضی ملی روستای انجدان شهرستان‌ اراک رفع تصرف شد.

سرهنگ «منصور بهزاد نیا» روز جمعه در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل افزود: این اراضی در ۲ قطعه ۲ هکتاری و ۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع با ساخت ساختمان، استخر و دیوار کشی توسط متجاوزان اراضی ملی و طبیعی تصرف شده‌ بود که توسط سه گروه از اداره کل منابع طبیعی، یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان مرکزی و نیروی انتظامی روستای گیلی رفع تصرف شد.

وی ادامه داد: ۵۰ میلیارد ریال از اراضی ملی روستای انجدان شهرستان اراک با رفع تصرف این اراضی به دامان اراضی ملی و طبیعی استان مرکزی بازگشت.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان اراک در هنگام گشت زنی در اراضی ملی این شهرستان از کوه‌خواری در اراضی ملی روستای انجدان مطلع و با دستور مقام قضایی این اراضی رفع تصرف شد.

سرهنگ بهزادنیا از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تجاوز به اراضی ملی و دولتی استان مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به منابع طبیعی استان مرکزی اطلاع رسانی کنند.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :