" /> " /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اخبار یگان حفاظت در شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد
بازدید : 163 14 اسفند 1400 ساعت 11:44 شماره :94152

اخبار یگان حفاظت در شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد

 


فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمدخبرداد:
 کشف یک تن زغال و هیزم قاچاق در کهگیلویه وبویراحمد 
 

کشف یک تن زغال و هیزم قاچاق در کهگیلویه وبویراحمد

                                   

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمداز کشف بیش از ۶۰۰کیلو گرم زغال و۴۰۰کیلو گرم هیزم قاچاق از ۴خودرو در استان خبر داد.

                                       
کشف یک تن زغال و هیزم قاچاق در کهگیلویه وبویراحمد
                                                                                                                                                                               

سرهنگ محمد داور در گفت و گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: در پی گشت شبانه روزی نیرو های یگان حفاظت منابع طبیعی در سطح استان در ۴۸ ساعت گذشته از ۴خودرو۶۰۰ کیلوگرم زغال و۴۰۰کیلو گرم هیزم کشف و ضبط شد و متهمان برای سیر مراحل قانونی و تشکیل پرونده به دادسرا و خودرو ها به پارکینگ منتقل شدند.

 

 

وی با اشاره به رفع تصرف اراضی ملی بیان کرد: در ۴۸ساعت گذشته در پی دریافت خبری باشماره تلفن ۱۵۰۴ مبنی بر تخریب وتصرف در اراضی ملی بلافاصله نیروهای منابع طبیعی در منطقه حاضر شدند.

 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد:حدود ۷هکتار از اراضی ملی در استان برابر تبصره ۱ماده ۵۵ رفع تصرف شده است.

 

 داور با اشاره به اینکه منابع طبیعی وبخصوص درختان بلوط سرمایه ملی هستندکه توسط سودجویان چپاول و غارت می شوند، بیان کرد: برخورد قاطع و قانونی با این گونه افراد در اولویت کاری نیروهای منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد است.

 

 وی گفت: شهروندان هرگونه اخبار و اطلاعات در این رابطه را از طریق سامانه گویای ۱۵۰۴ اطلاع دهندتادرکمترین زمان ممکن از هرگونه تخریب تصرف در عرصه های منابع طبیعی جلوگیری شود.


کشف بیش از ۴۰۰ کیلو ذغال چوب قاچاق در کهگیلویه
توقیف دو دستگاه خودرو
 

به گزارش کشاورز۴۹، سرهنگ “علی مسعودجو” در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: مأموران انتظامی بخش چاروسااین فرماندهی با همکاری مامورین اداره منابع طبیعی حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به دو دستگاه خودروپراید،پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و آنها را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی ازخودروهای مذکور ۴۴۰ کیلو گرم ذغال چوب قاچاق کشف و ضبط کردند.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: در این رابطه راننده خودرو ها دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و خودرو ها نیز به پارکینگ منتقل شدند.

توقیف کامیون حامل هیزم قاچاق در جاده یاسوج_ اصفهان
 

 بار کج به منزل نرسید/ توقیف کامیون حامل هیزم قاچاق  در جاده یاسوج_ اصفهان
غلام حسین حکمتیان‌اصل در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به توقیف کامیون حامل  هیزم قاچاق در مسیر یاسوج _اصفهان اظهار داشت: یک دستگاه کامیون در حالی که قصد داشت محموله حاوی هیزم قاچاق  را به استان‌های همجوار  بارگیری و به کارخانه‌ههای تولید زغال در استان‌های همجوار  منتقل کند با همکاری به موقع  دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و اقدام به موقع مأموران یگان حفاظت شهرستا‌ن‌های بویراحمد و دنا شناسایی و توقیف شد.  

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در این رابطه یک نفر متخلف دستگیر و ضمن تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی استان معرفی شد، همچنین دستگاه کامیون به پارکینگ منتقل شد.

 

وی از مردم خواست در صورت اطلاع از حمل هرگونه فرآورده جنگلی و مرتعی قاچاق، مراتب را در تماس با شماره تلفن شبانه روزی 1504، 139 به یگان امداد جنگل و مرتع استان اطلاع دهند.

 

حکمتیان اصل در پایان از همکاری به موقع  دستگاه قضایی به ویژه معاونت پیشگیری از جرم دادگستری استان، نیروی انتظامی و همچنین نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری  استان و شهرستان ها تقدیر و تشکر کرد.

 

 
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :