پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پیام رئیس سازمان منابع‌طبیعی کشور به مناسبت روز جهانی جنگل
بازدید : 189 7 فروردين 1401 ساعت 10:30 شماره :95302

پیام رئیس سازمان منابع‌طبیعی کشور به مناسبت روز جهانی جنگل
 


دکتر مسعود منصور رئیس سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور به مناسبت 21 مارس روز جهانی جنگل‌ پیامی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور، دکتر مسعود منصور با صدور پیامی به مناسبت روز جهانی جنگل‌ها، بر رعایت قانونمندی و حفظ این منابع ارزشمند تأکید کرد. متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی
امروزه تخریب طبیعت، نه تنها آرامش و امنیت زندگی بشر را بر هم زده، بلکه موجودیت او را نیز در معرض خطر قرار داده است. سلامت محیط طبیعی به عنوان مهمترین حق هر جامعه، تأثیر بسزایی در سلامت روح و روان و همچنین توسعه پایدار کشورها ایفا می کند.
از دیگر سوی نگاه جهانِ امروز و نگرش صاحب نظران و کارشناسان حوزه منابع طبیعی و نیز عامه مردم بر حفاظت پایدار عرصه ها و ایجاد توازن در توسعه و حفظ منابع پایه آب و خاک و گیاه  معطوف و تغییر نگاه ها و رویکردها به ارزشهای منابع طبیعی بویژه ارزشهای غیر بازاری آن جلب گردیده است.
از این روی در بیست و یکم مارس مصادف با نخستین روز فروردین و همزمان با آغاز تحول و سرسبزی گل و گیاه و طبیعت ضمن گرامیداشت روز جهانی جنگل  که در سال جاری از سوی مجمع عمومی‌ سازمان ملل متحد با شعار «جنگل‌ها، تولید و مصرف پایدار» وارد تقویم زندگی شده است، بر نقش انکارناپذیر جنگل‌ها در پایداری سرزمین و شادابی حيات انسان‌ها، جانوران و گياهان تأکید نموده و امیدوار است با احترام به طبیعت و رعایت قانونمندی حاکم بر آن و اعمال مدیریت صحیح و عزم ملی بر حفظ منابع موجود و بهره برداری اصولی و علمی بر احیاء و توسعه این منابع و استمرار تولید آن، ضمن حفظ این سرمایه های ملی که افتخار هر کشوری است، موجبات پیشبرد و اعتلای اهداف نظام عالیه جمهوری اسلامی فراهم شود.
در پایان و در آستانه فرا رسیدن "عید نوروز باستانی" و آغاز سال جدید، تبریک و تهنیت صمیمانه خود را تقدیم دوستداران طبیعت نموده و در پرتو الطاف بیکران خداوندی، برای همگان سلامتی و بهروزی، طراوت و شادکامی، عزت و کامیابی آرزومندم.

مسعود منصور
معاون وزیر جهاد کشاورزی و
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :