پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تامین تجهیزات حفاظتی جنگل‌ها در فروردین / تمام تجهیزات تولیدات داخل هستند
بازدید : 192 7 فروردين 1401 ساعت 11:2 شماره :95306
رئیس سازمان منابع‌طبیعی کشور:
تامین تجهیزات حفاظتی جنگل‌ها در فروردین / تمام تجهیزات تولیدات داخل هستند

با توجه به شرایط زیست محیطی ایران که در مناطق گوناگون اکوسیستم‌های متفاوتی دارد، هر منطقه به تجهیزات محافظتی خاص خود نیاز دارد و به گفته رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور تجهیزات مورد نیاز از تولیدات داخل از فروردین ماه ارائه خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی از ایسنا- مسعود منصور درباره ارائه تجهیزات جدید به نیروهای حفاظتی جنگل‌ها اظهارکرد: ارائه تجهیزات به‌طور مستمر ادامه دارد و سازمان هر سه ماه مجموعه‌ای از تجهیزات و امکانات حفاظتی را به استان‌ها ارسال کرده است. همین برنامه را در سال جاری داریم و همیشه هدف این بوده است که نیروهای حفاظتی مجهز باشند بنابراین تجهیزات مورد نیاز را مطرح کرده‌ایم و به شرکت‌های دانش‌بنیان نیز درخواست داریم تا در خصوص تامین تجهیزات اطفای حریق مشارکت داشته باشند. تجهیزاتی را که در داخل کشور نداریم نیز وارد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال جاری بخش اول تجهیزات در فروردین‌ماه توزیع می‌شود و بخش دوم آن نیز به مرور فراهم خواهد شد، اظهار کرد:این تجهیزات شامل موتورسیکلت است که در حوزه حفاظتی کارکرد و اهمیت بالایی دارد و بخش دیگری از این تجهیزات لباس‌هایی همچون کفش و کلاه ایمنی و لباس‌های مورد نیاز است که تمامی این محصولات تولید داخلی هستند و در بهترین کیفیت ارائه می‌شوند و مشکلی ندارند.

منصور ضمن بیان اینکه نیاز جدی به دمنده‌های اطفای حریق وجود دارد، گفت: بخشی از تجهیزات که بسیار حیاتی و مورد نیاز است، فلکس بک‌های حمل آب است و امیدواریم که نمونه داخلی آن نیز تولید شود  و مورد بعدی دمنده‌های اطفای حریق است که در حال حاضر چند نمونه آن را تهیه کرده‌ایم که ان شاءلله در بین ۳۳ اداره کل توزیع خواهد شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :